Co navštívit v Chorvatsku?

Míříte v létě za sluncem a mořem? Máte-li v plánu cestovat na dovolenou autem, je pro vás bezesporu nejbližší a nejoblíbenější destinací Chorvatsko. Díky tomu, že cestujete autem, jste nezávislí. Otevírá se vám více možností, jak Chorvatsko lépe poznat, navštívit ta nejzajímavější místa a strávit zde příjemné a pohodové chvíle s rodinou i přáteli. Podívejte se na pár zajímavých míst spolu s námi.

Pula

Na poloostrovu Istrie určitě nemůžete minout historické přístavní město Pula s pátým největším římským amfiteátrem na světě. Každým rokem zde probíhá chorvatský filmový festival. Místo je pro svou skvělou akustiku oblíbené i pro rokové či operní hudební festivaly. Antické časy se prolínají i jinými částmi města. Pokud byste chtěli v Pule na pár dní zakotvit, najdete zde oblázkové i písečné pláže a také mnoho příležitostí pro sportovní vyžití.

Rovinj

Na Istrii ještě zůstaneme a pozveme vás do jednoho z nejromantičtějších Chorvatských měst. Díky malému prostoru, na kterém město vznikalo, zavítáte dnes v historickém centru do úzkých romantických uliček s domy vystavěnými v kaskádovitém terénu a obklopujícími malá náměstí. Úzkými schodišti mezi domy dojdete až do moře, malé uličky vás zavedou k přístavu, kde to žije i večer.

Plitvice

Plitvická jezera snad ani není nutno dlouze představovat. Patří k nejznámějším a nejnavštěvovanějším národním parkům v Chorvatsku. Jsou zařazena na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Do podvědomí většiny lidí vešla díky slavným filmům o Vinettou. Uchvátí každého milovníka přírody – nejen svými největšími šestnácti jezery, ale také řadou menších jezírek, řek, vodopádů a jeskynních útvarů v podhorské oblasti plné nádherné flóry i fauny.

Biokovo

Nad známým letoviskem Makarska se tyčí do výše horský celek, druhé nejvyšší pohoří Chorvatska, Biokovo. Část tohoto pohoří je chráněna jako přírodní park. Vystoupat až k nejvyššímu vrcholu Sv. Jure do výšky 1 762 m znamená projít pěti botanickými pásmy – od středomořského až po alpinské. Z vrcholu Vošac ve výšce 1 422 m se pokocháte výhledem na Makarskou riviéru. Za skutečně jasného počasí možná uvidíte až na 252 km vzdálené italské břehy k Monte Gargano.

Split

Ve střední Dalmácii na vás neskutečnou atmosférou dýchne bohatá historie města Split. Město chrání Diokleciánův palác, jeden z největších a nezachovalejších paláců světa. K jednomu z hlavních chorvatských přístavů se dostanete autem po dálnici A1.

banner-dovolena-s-fordem-830x250