Tipy na výlety do Rakouska

Zpestřete si cestu na dovolenou zajímavými výlety. Chystáte-li se v létě směrem na jih, vybrali jsme pro vás některé zajímavé turistické cíle – tentokrát v Rakousku.

Zastavte se v Prátru ve Vídni

Wiener Prater patří mezi nejznámější lunaparky Evropy. Na břehu Dunaje se na ploše přibližně 2 hektarů pyšní více než 250 atrakcemi. Zábavu každopádně poskytne celé rodině, dětem i dospělým. Do zábavního areálu se dostanete zdarma, za vstup na jednotlivé atrakce se samozřejmě platí, ceny se pohybují mezi 1-10 eury. Dominantou vídeňského lunaparku je známé obří ruské kolo Riesenrad, s nímž se dostanete až do výšky 65 m k rozhledu na celou Vídeň.

Barokní zámek Schönbrunn

U Vídně ještě pobudeme, a to na zámku Schönbrunn, který býval letní rezidencí císařovny Sissi. Rozlehlý zámecký areál patří k nejkrásnějším barokním stavbám v Evropě. Jeho součástí je několik zámeckých zahrad a také nejstarší existující zoologická zahrada na světě. Jste-li milovníky exotiky a exotických rostlin, pak vás v areálu zámku určitě potěší palomový skleník (Palmenhaus), pavilon rostlin z pralesů všech kontinentů. Jde o největší a poslední expozici svého druhu v Evropě. Nenechte si ji ujít.

Míříte k Salzburku? Nenechte si ujít Krimmlerské vodopády

Voda padající po třech stupních z celkové výšky 380 m vás určitě nadchne. Ke Krimmler Wasserfälle ve skalnatém údolí na rozhraní Národního parku Vysoké Taury a Zillertalských Alp vás dovede turistická stezka. Přístup k vodopádům je zpoplatněn, vyjde vás na cca 2 eura/osobu.

Linz a jeho Muzeum budoucnosti

Muzeum pro všechny věkové kategorie vás hravou formou přenese na virtuální výlet do světa moderních technologií a výzkumu. V Ars Electronica Center Linz (AEC) Poznáte nové technologie a jejich vliv na společnost, svět i okolí. Za pomoci 3D brýlí vás čeká i prohlídka budoucího světa. Přenesete se o desítky let dopředu. A to je, pravda, unikátní výprava.

Máte další tipy na výlety v Rakousku? Řekněte nám o nich na naší stránce na Facebooku.

Cestujte letos na dovolenou bezstarostně se skvěle vybaveným Ford Tourneo Custom.

dovolena-s-fordem-stany